Výhody prosklených hliníkových fasád

Posted in Pro dům.

prosklené fasády z hliníku

Pokud zvažujete ozvláštnit svůj dům nebo vás láká představa trochu netradiční stavby. Tak se přímo vybízí využít možnost prosklené hliníkové fasády. Klasické fasády jsou dnes pomalu na ústupu. A čím dál více se rozmáhají alternativní způsoby fasádních systémů, které dodají stavbám úplně nový šmrnc. Jednou z nevšedních a čím dál oblíbenějších variant je použít prosklenou hliníkovou fasádu.

Turnikety proti alkoholu

Posted in Pro firmu.

Turnikety již dávno neslouží pouze k tomu, aby zajišťovaly plynulý a bezpečný příchod a odchod do budov a areálů, postupně vznikají také nejrůznější vychytávky, které umožňují získat čím dál tím více informací o osobách, které s nimi přijdou do kontaktu. Průchod turniketem se tak na některých místech pomalu začíná podobat letištní kontrole.

Největší rozvoj lze zaznamenat převážně na pracovištích. Zapomeňte na klasické „píchačky". Snímání otisků prstů, dlaně, očních zorniček či obličeje již přestává být záležitostí filmových scén. Jednou z nových funkcí je také například automatický alkoholtester zabudovaný přímo u turniketu, který může výrazně pomoci bezpečnosti na stavbách.

PAV69d5b2 zbytk03foto: Skanska

Kde si půjčit dodávku v Brně?

Posted in Pro auta.

Potřebujete narychlo půjčit dodávku? Zařizujete si stěhování, ale nemáte jak převést nábytek? Ve firmě se Vám dodávka vysekala anebo naopak máte tolik kšeftů, že Vám teď jedna nestačí? Pro nejen Brno a okolí máme dobrou zprávu. Podařilo se nám nalézt hodně slušnou společnost.

Půjčovna dodávek Brno

Co je to tryskání?

Posted in Průmysl.

Pod tryskáním nebo někdy také pískováním si můžete představit technologický proces pro opracování ocelových materiálů. Tryskání probíhá proudovým nanášením jemných částic zvaných Abrazivum. Nejčastěji se můžete setkat s abrazivem ve formě ocelových broků, které se nanesou na požadovaný materiál.

Co je to tryskání?

 

Proč a kde se tryská?

Tryskání se používá především pro účely odstranění nečistot, starých nátěrů nebo také vzniklé koroze. Pískování kovů se nejčastěji používá ve strojírenství nebo ve stavebnictví. Hojně se využívá například v automobilovém průmyslu, zejména u nákladních vozů.

 

Co se tryská?

Otryskat můžete jakékoliv ocelové konstrukce, kostry nákladních automobilů, výfuky, kovářské odlitky, sloupy, zábradlí a vlastně cokoliv železného vám padne pod ruku.

 

Jak se tryská?

Tryskání může probíhat v tzv. tryskačích - to jsou takové velké mašiny s bubnem, do kterého vložíte materiál, který chcete otryskat. Buben se následně zavře, roztočí a v bubnu se ve vysoké teplotě začne nanášet abrazivum. Tento proces trvá od 5 do 20 minut v závislosti na tom, jak členitý náš výrobek je, jak moc jej chceme mít otryskaný a kolik kg materiálu v bubnu máme. Druhou formou pískování je použít tryskací komory. Jejich uplatnění najdete především v případě výrobků, které jsou příliš objemné a musí se otryskat ručně v tryskací kabině.

 

kde koupit kvalitní OSB desky?

Posted in Průmysl.

Otázka kde koupit kvalitní OSB desky za rozummnou cenu trápí nejednoho kutila. Ověřeným výrobcem a dodavatelem OSB desek je Dřevoobchod Liška. Firma v letošním roce slaví krásné 10. výročí. Za tuto dobu firma uspokojila potřeby stovkám zákazníků a úspěšně uspokojuje dodnes.

 

kde koupit kvalitní OSB desky

 

Odlučovače vzduchu od Tigemma

Posted in Průmysl.

Každý vlastník výrobní haly ve strojírenství, výrobě stavebních hmot, potravinářství a dalších odvětví by měl dbát na zdraví svých zaměstnanců, konkrétně zajistit jim zdravotně nezávadný vzduch. V rámci ochrany životního prostředí a zdraví zaměstnanců je tato problematika legislativně ošetřená a to Nařízením vlády č. 361/2007 Sb., která stanovuje podmínky ochrany zdraví zaměstnanců.

Technické specifikace 3D rentgenů Gendex

Posted in Pro firmu.

Jak jsou na tom stomatologové v České republice? Podle statistikého úřadu je v Česku přibližně 9000 zubařů. To je obrovská skupina lidí. Ale jen polovina z nich je schopna vyhledávat informace na internetu, když většina zubařu jsou lidé staršího věku. A pro ty, kteří potřebují dohledat, jak jsou na tom moderní 3D CBCT rentgeny, máme připraven následující článek.

náhled 3d rentgen

Posuvné dveře vaší firmě ušetří náklady za energie

Posted in Pro firmu.

S vysokorychlostními posuvnými dveřmi dokážete ve vaší firmě udržet efektivní chod zboží, manipulačních prostředků a osob. Průmyslové posuvné dveře minimalizují veškeré náklady na energie a vytápění. Fungují totiž na principu otevření, když se k nim přiblížíte a naopak když už se od nich vzdálíte na určitou vzdálenost, tak se automaticky zavřou. Zamezíte tak tomu, že by dveře zůstaly otevřené po delší dobu. Díky tomu šetříte energie a z daného prostoru vám tak například zbytečně neuniká teplo nebo zima v případě chladících prostor.

průmyslové posuvné dveře

Pravidelná výměna hydraulického filtru vám ušetří i stovky tisíc

Posted in Pro firmu.

Hydraulika nebo hydraulické zařízení je potřeba jako každé jiné zařízení pravidelně udržovat. S hydraulikou se nejčastěji setkáváme ve stavebním průmyslu, a tam bývá právě údržba často nedostatečná. Jedním z nejčastěji podceňovanou součástí hydraulických strojů jsou hydraulické filtry. Hydraulické filtry slouží k tomu, aby udržovaly oleje čisté. Pokud ale údržbu filtru zanedbáváte, nebo je váš filtr už příliš zaneseny a opotřebený, tak nefunguje tak jak by měl. Olej, který promazává všechny pohyblivé součástky se díky špatné filtraci může znečistit. Znečištěný olej  následně způsobuje větší opotřebení stroje nebo může rovnou zapříčinit nějakou poruchu. Taková porucha nebo dřívější zničení stroje vás pak může v přepočtu vyjít na mnohem více peněz, než pravidelná údržba a kontrola hydraulického filtru.

hydraulický filtr