Rychle a zběsile aneb způsoby měření rychlosti na silnicích. Na co si dát pozor?

Posted in Pro auta.

Je jen málo řidičů, kteří za svou "řidičskou kariéru" nedostali pokutu, ať už se bavíme o špatném parkování, zkrácení si cesty přes zákaz nebo právě rychlé jízdě. A spousta z nich vznikla jen z důvodu nepozornosti. Co si tedy zopakovat, jaké nástrahy nás v souvislosti s měřením rychlosti na našich českých silnicích mohou potkat?

spzmain
foto:  Bártek Rozhlasy

Kde si půjčit dodávku v Brně?

Posted in Pro auta.

Potřebujete narychlo půjčit dodávku? Zařizujete si stěhování, ale nemáte jak převést nábytek? Ve firmě se Vám dodávka vysekala anebo naopak máte tolik kšeftů, že Vám teď jedna nestačí? Pro nejen Brno a okolí máme dobrou zprávu. Podařilo se nám nalézt hodně slušnou společnost.

Půjčovna dodávek Brno

Ochranné pracovní pomůcky v automobilkách

Posted in Pro auta.

V českých automobilkách si na špatnou práci většinou nestěžují. Vždyť Škoda je tak trochu národní symbol, naše jediná značka (i když spadá pod koncern Volkswagen), která je oblíbená po celé Evropě a aspoň trošku i v zámoří. Takže zaměstnanci a pracovníci mají jak slušné platy, tak se o ně i dobře starají po stránce ochrany. Ochranné pracovní pomůcky jsou sice povinností zaměstnavatele, je ale na nich, jak kvalitní budou. Do práce se musí investovat a tak ochranné pracovní pomůcky mají z těch nejlepších materiálů, které nejen účinně chrání, ale zároveň jsou pohodlné pro každodenní nošení a snadné pro údržbu.

Kde všude se můžete potkat s hydraulikou?

Posted in Pro auta.

Jedno z nejběžnějších využití jsou brzdy v autě. Princip je takový, že vy pomocí pedálu stlačujete kapalinu v hadičce, a tím se vytvoří tlak v brzdných válečcích, které se roztáhnou a přitlačí brzdové čelisti.
Ano, spousta dětí nesnáší zubaře. Ovšem utrpení je trošku menší, když vás paní zubařka „povozí“ na zubařském křesle. I zde jsou využity zákony hydrauliky. Protože působí zubní lékař na malou plochu silou, vyvolá tím tlak v kapalině na větší ploše ještě větší sílu a tak křeslo vyjede nahoru.
Hydraulické zařízení se využívá i při zvedání aut či ve speciálních lisech.

Požadavky na distribuční centrum

Posted in Pro auta.

Co by mělo obsahovat správné distribuční centrum? Každopádně zajistit běžnou manipulaci (inbound / outbound), centrum řízení kvality, stabilní elektronickou skladovou evidenci, paletování (kompletace palet), efektivní sdružování, rozdružování zásilek, korektní signování zboží, s čím je úzce sjato etiketování, štítkování a balení zboží
a v neposlední řadě foliování. Nadstandardem je rozvoz z terminálu po celé ČR i zahraničí. To jsou základní požadavky, které jsou mimo jiné součástí balíku služeb firmy INEX SPEDITION s.r.o..