Výhody prosklených hliníkových fasád

Posted in Pro dům.

prosklené fasády z hliníku

Pokud zvažujete ozvláštnit svůj dům nebo vás láká představa trochu netradiční stavby. Tak se přímo vybízí využít možnost prosklené hliníkové fasády. Klasické fasády jsou dnes pomalu na ústupu. A čím dál více se rozmáhají alternativní způsoby fasádních systémů, které dodají stavbám úplně nový šmrnc. Jednou z nevšedních a čím dál oblíbenějších variant je použít prosklenou hliníkovou fasádu.

Snadná údržba

Největším plusovým bodem hliníkových fasád je jejich nízká náročnost na údržbu. Je jednoduché je udržovat čisté a stále jako nové. Prosklenou fasádu jednoduše stačí umýt, poté opláchnout vodou a už je zase jako nová. To u klasické omítky není zkrátka možné. Když se vám totiž zašpiní například nějakým blátem, tak jediné řešení je vzít štětku s barvou a fasádu opět přemalovat. To se vám u hliníkové fasády prostě nestane.

 

Vysoké světelnost = nízké náklady za osvětlení

Nejenom, že je jejich údržba snadná. Ale prosklené fasády z hliníku vám zajistí mnohem vyšší prosvětlení ve vaší budově. A protože efektivněji využíváte přirozeného venkovního světla, tak nemusíte tolik svítit. A když nemusíte tolik svítit, tak snížíte vaše náklady, protože zaplatíte méně za elektřinu.

 

Skvělý a netradiční design

Klasické omítkové fasády už jsou nudné. Díru do světě s nimi neuděláte a běžného kolemjdoucího už příliš nezaujmou (tedy pokud fasáda není natřená na růžovo). Za s hliníkovou prosklenou fasádou se odlišíte a nezapadnete mezi ostatními. Jejich futuristický vzhled vám zajistí obdivující až závistivé pohledy každého, kdo se protáhne kolem.