Podpora prodeje a její druhy

Posted in Pro firmu.

V dnešním konkurečním světě je třeba neustále bojovat o přízeň zákazníků a zbraní, která vám v tom pomůže mohou být prvky podpory prodeje.

Existují společnosti, které se zabývají výrobou prvků pro podporu prodeje. Na vás je se v těchto typech podpory prodeje zorientovat a vybrat si ten pravý, který bude nejlépe vyhovovat vašemu produktu či prodejně, kde ho prodáváte.

Firmy starající se o paneláky potřebují plošinu

Posted in Pro firmu.

Lešení je zkrátka out. Mezitím, co zedníci ztratí celý den stavěním lešení, můžou si raději pořídit funkční pracovní plošiny. Víte, že se dá i pronajmout na nárazové situace? Firma Inreka Plošiny vám ji půjčí a nepotřebujete ani silné auto. Malé plošiny dosáhnout výšky až 15 metrů a stačí mít na jakémkoliv autě tzv. kouli. Tato plošina má koš s nosností až 250 kg, takže si do něho dáte jaký vercajk chcete. Navíc se sama ovládá z koše a v koši je taky zásuvka na vrtačky atd. A to je celkem cajk ne?

Úroky u nebankovní americké hypotéky?

Posted in Finance.

Jak si spočítat výši úvěru u americké nebankovní hypotéky? Pojďme pěkně od začátku. Pojem americká nebankovní hypotéka nemusí být všem naprosto známý, jelikož známe vícero druhů hypoték. Americká nebankovní hypotéka se od těch běžných liší tím, že není účelová (= nemusíte dokládat, na jakou přesnou nemovitost peníze budou vynaloženy). Můžete si například půjčit částku jednoho milionu, půlku dát do rekonstrukce bytu a za zbytek si postavit garáž a koupit auto.

Ochranné pracovní pomůcky v automobilkách

Posted in Pro auta.

V českých automobilkách si na špatnou práci většinou nestěžují. Vždyť Škoda je tak trochu národní symbol, naše jediná značka (i když spadá pod koncern Volkswagen), která je oblíbená po celé Evropě a aspoň trošku i v zámoří. Takže zaměstnanci a pracovníci mají jak slušné platy, tak se o ně i dobře starají po stránce ochrany. Ochranné pracovní pomůcky jsou sice povinností zaměstnavatele, je ale na nich, jak kvalitní budou. Do práce se musí investovat a tak ochranné pracovní pomůcky mají z těch nejlepších materiálů, které nejen účinně chrání, ale zároveň jsou pohodlné pro každodenní nošení a snadné pro údržbu.

Vandalismu se nevyhnuly ani pomníky

Posted in Pro obce.

V posledních týden se ve zlínském kraji objevily výtržnosti na hřbitovech. Pomníky na židovském hřbitově byly vyvrácené, stejně tak jako okolí pomníků na hřbitovech u kostelů bylo poničeno. Vandalové si s mrtvými neberou servítky, nejhorší je, že ničí jen pro zábavu. Jenže si neuvědomují, kolik takový poničený pomník stojí nejen peněz, ale bolesti pozůstalých.

Rekonstrukce litých podlah

Posted in Pro firmu.

Lité nebo anhydritové podlahy se kromě průmyslových objektů a kanceláří začínají využívat už i v bytech a rodinných domech. Jejich výhodou je, že jsou rychle hotové a už druhý den po nich můžete chodit. Výsledkem je rovná podlaha, na kterou lze hned pokládat dlažbu, plovoucí podlahu nebo koberec. Na rozdíl od klasické betonové stěrky se litá podlaha aplikuje ve velmi tekutém stavu. Má však výhodu v tom, že na stavbě je daleko méně prachu a po podlaze lze už většinou druhý den chodit. Kde je pak problém?

Účetnictví ve Zlíně

Posted in Finance.

Dokonce ani člověk, který účetnictví ve Zlíně studoval, často není schopen si ho sám ve firmě vést. Jedním z důvodů je měnící se legislativa. Jestliže nesledujete pečlivě zákony, může se stát, že zaspíte dobu a nebudete schopni učit se nové postupy kvůli změnám. Dalším důvodem je, že byste to ani dělat neměli. Účetnictví je věda, kterou by měla mít v rukou jen zodpovědná osoba. Jak říká Ivo Jahelka, neznalost zákona neomlouvá a pokud se vám, byť omylem, podaří krátit daně, můžete se dostat do daleko horších problémů, než je zaplacení účetní, i když se vám to možná zdá zbytečné. Věnujte svou energii spíše rozvíjení své živnosti či firmě, než propočítáváním v tabulkách účetnictví.

Hydraulické ventily chrání a řídí tlak i průtok

Posted in Průmysl.

Ventilů, které se využívají v hydraulice, je hned několik druhů. Primárně se dělí podle toho, jestli řídí tlak nebo průtok. Všechny hydraulické ventily však v podstatě zajišťují rozvod kapaliny a řídí množství tlaku a průtoku. Mají také monitorovací a pojistnou funkci.

Ventily pro řízení průtoku tvoří jednoduché škrtiče a ventily pro stabilizaci tlakového spádu. Nezávislost řízených průtoků na změnách tlaku v okolí ventilu pak zaručují tzv. regulátory průtoku.

Ventily pro řízení tlaku jsou dvojího typu - přepouštěcí a redukční. Přepouštěcí ventily kontrolují velikost požadovaného tlaku tím, že přepouští přebytečnou kapalinu zpět do nádrže agregátu. Jejich pojistná funkce spočívá v zabránění překročení maximální hodnoty provozního tlaku.