Stomatologické soupravy: Co je jejich součástí?

Posted in Pro firmu.

Spousta lidí neví co si pod odborným výrazem “stomatologické soupravy”  představit. V jednoduchosti se, ale jedná o základní vybavení ordinace každého zubaře. Především jde tedy o zubařské křeslo, stomatologické nástroje a operační světla.

co je součástí stomatologické soupravy

 

Zubařské křeslo

Zubařské křeslo je základním stavebním kamenem celé soupravy. Je to místo, které zubaři umožňuje jednoduchý přístup k ústní dutině pacienty. Zubařské křeslo by mělo být konstruované tak, aby se v něm pacient cítil co nejpohodlněji. Musí být výškově nastavitelné, aby bylo pohodlné jak pro dospělé, tak i ty nejmenší. Nesmíme zapomenout i na několik druhů vrtaček, které jsou hlavními nástroji zubaře. Bez nich by vám zubař nebyl schopný zpravit žádný kaz.

 

Stomatologické nástroje

Součástí každého zubního křesla jsou přístroje bez, kterých by se žádný zubař neobešel. Jsou to jeho nástroje a pomocí nich vykonává hlavní práci. Jedná se konkrétně o pátradlo, zubní zrcátko, cpátko, hladítko, extrakční kleště, lžičky, nože a špachtle, plivátko a další důležité pomocníky.

 

Operační světla

Kvalitní osvětlení je nedílnou součástí stomatologické soupravy. Křeslo musí být osvětlené kvalitním halogenem, a nebo LED technologií. Je důležité, aby bylo všechno pořádně nasvícené, aby zubař dobře viděl do vaší ústní dutiny a bez sebe menších problémů tak mohl vykonávat svou práci, jak nejlépe umí.