3 základní podmínky pro správné leštění nerezu

Posted in Průmysl.

Leštění nerezu není vůbec jednoduchou záležitostí, tak jak se může na první pohled zdát. Základem úspěchu pro správné leštění nerezu je dodržení 3 kroků, které se dozvíte níže.

 leštění nerezu

 

Správná volba kotoučů

Pro leštění nerezu je nutné volit takové kotouče, které jsou pro to svou povahou vhodné. Kotouče, které nejsou určené pro leštění nerezu, vy vám nezajistily tak dobré výsledky a dokonce by mohly váš povrch i poškodit. Před prvním použitím nezapomeňte leštící kotouč hlavně orovnat. A pokud je potřeba, tak použijte i nůžky pro zastřižení vyčnívajících chloupků.

 

Správná volba leštících past

Dalším důležitým krokem, který není dobré podceňovat je správná volba leštících past. Pastu nanesete na kotouč tak, že ho necháte rotovat a opatrně pastu přiložíte k točícímu kotouči. Při leštění nerezu nezapomeňte pastu nanášet v pravidelných intervalech tak, aby kotouč nebyl suchý. A nezapomeňte, že  různé druhy past se nesmí kombinovat. Pro každou operaci se používá vždy jen jeden kotouč s jedním druhem pasty.

 

Rychlost a přítlak kotouče

Třetím a poslední důležitou podmínkou pro správné leštění nerezových materiálů je rychlost a přítlak kotouče. Velikost kotoučů, které je vhodné pro leštění použít se mění v závislosti na druhu operace a rychlosti otáček. Obecně platí, že čím menší průměr kotouče, tím větší rychlost otáček. A naopak, čím větší průměr kotouče, tím menší rychlost kotouče.