Součást soustavy hydrauliky

Posted in Pro zahradu.

Nenahraditelnou součástí hydraulické soustavy je hydraulické čerpadlo, jehož úkolem je oběh oleje. Ten má na starosti následný pohyb hydraulických válců a také zajišťuje pohon hydraulických motorů. Hydraulická čerpadla se dělí na několik kategorií, a to v závislosti na způsobech pohonů hydraulického čerpadla.
K dostání je čerpadlo s vývodem hřídele z motoru, s kardanovým hřídelem a se samostatným motorem. Je pouze na vás, kterou variantu budete potřebovat. Hydraulická čerpadla se ještě rozlišují podle velikosti a obsahu, který stanovuje, jaký má čerpadlo výkon. Každá aplikace požaduje jiné hydraulické čerpadlo s jiným objemem čerpaného oleje.

Stínící sítě Vás dostanou před oči

Posted in Pro zahradu.

Máte svůj pozemek obehnaný klasickým plotem? Chcete si však dopřát soukromí? Řešením jsou stínící sítě, které plot nijak nepoškodí. K výrobě těchto sítí je použit polyethylen. Jak už samotný název napovídá, tyto sítě mají stínit a zabránit zvídavým pohledům kolemjdoucích.
Další variantou, jak si zajistit soukromí na svém pozemku, je živý plot. Zde je však jedna velká nevýhoda. Živý plot nenaroste během jednoho dne či jedné noci, musíte čekat delší dobu. Nejefektivnějším řešením proto je kombinace těchto dvou variant. Nejprve na plot nainstalujete stínící síť a zasadíte před něj živý plot. Jakmile plot vyroste do požadované výšky, můžete stínící síť odstranit.