Posuvné dveře vaší firmě ušetří náklady za energie

Posted in Pro firmu.

S vysokorychlostními posuvnými dveřmi dokážete ve vaší firmě udržet efektivní chod zboží, manipulačních prostředků a osob. Průmyslové posuvné dveře minimalizují veškeré náklady na energie a vytápění. Fungují totiž na principu otevření, když se k nim přiblížíte a naopak když už se od nich vzdálíte na určitou vzdálenost, tak se automaticky zavřou. Zamezíte tak tomu, že by dveře zůstaly otevřené po delší dobu. Díky tomu šetříte energie a z daného prostoru vám tak například zbytečně neuniká teplo nebo zima v případě chladících prostor.

průmyslové posuvné dveře

Pravidelná výměna hydraulického filtru vám ušetří i stovky tisíc

Posted in Pro firmu.

Hydraulika nebo hydraulické zařízení je potřeba jako každé jiné zařízení pravidelně udržovat. S hydraulikou se nejčastěji setkáváme ve stavebním průmyslu, a tam bývá právě údržba často nedostatečná. Jedním z nejčastěji podceňovanou součástí hydraulických strojů jsou hydraulické filtry. Hydraulické filtry slouží k tomu, aby udržovaly oleje čisté. Pokud ale údržbu filtru zanedbáváte, nebo je váš filtr už příliš zaneseny a opotřebený, tak nefunguje tak jak by měl. Olej, který promazává všechny pohyblivé součástky se díky špatné filtraci může znečistit. Znečištěný olej  následně způsobuje větší opotřebení stroje nebo může rovnou zapříčinit nějakou poruchu. Taková porucha nebo dřívější zničení stroje vás pak může v přepočtu vyjít na mnohem více peněz, než pravidelná údržba a kontrola hydraulického filtru.

hydraulický filtr

 

Epoxid jako řešení nedokonalostí v podlaze

Posted in Pro firmu.

Pokud slyšíte od svých podřízených, že podlaha vaší haly připomíná rozbitý Bagdád, je na čase tuto nepříjemnou situaci řešit, než se stane nějaký pracovní úraz. Variant máme hned několik, například vybourat stávající podlahu a znova vylít betonovou směsí, tato metoda ovšem přeruší provoz vaší výrobny. Další hojně využívanou metodou je použití epoxidových stěrek, polyuretanových stěrek a epoxidových nátěrů nátěrů. Nespornou výhodou epoxidu je expresní aplikace a možnost zatížení již po 72 hodinách od aplikace.

Pracovní plošiny a jejich 3 základní druhy

Posted in Pro firmu.

Pracovní plošiny slouží pro snadnou práci ve výškách. Využijí je především dělníci na stavbách, opraváři nebo elektrikáři.   Občas si jich můžete všimnout například u hlavních cest, když opravují pouliční osvětlení nebo jej rovnou natírají. Často se dají využít i při kácení korun stromů. V praxi se můžeme setkat s mnoha druhy pracovních plošin, ovšem všechny jsou stejné v tom, že je to vlastně nějaký koš, který nás zvedne do strany nebo nahoru. Ve většině případů je plošina a koš zhotovený z kovu, ale v případě elektrických prací je všechno ze sklolaminátu.

3 základní druhy:

  1. Nůžkové pracovní plošiny - ty jsou určená jenom pro pohyb kolmo nahoru a dolů.
  2. Kloubové pracovní plošiny - ty jsou určené především  tam, kde je nutnost pohybu ne jenom nahoru a dolů ale i do stran.
  3. Teleskopické pracovní plošiny - jejich výhodou je především jejich velký dosah do stran. Jsou často vybavené otočným košem a celé rameno je možné vytočit o 360°.

 

Existuje pracovní obuv na míru?

Posted in Pro dům.

Má snad nějaký význam nechat si šít pracovní obuv na míru? Samozřejmě záleží v jakem pracovním prostředí se nacházíte. Bavíme-li se o normálních stavařích a dělnících, taková služba pro ně musí být naprosto zbytečná a nejspíš ani oni sami nenajdou jediný důvod proč nad ní jakkoliv přemýšlet.

Zásilka a její přeprava

Posted in Průmysl.

Zásilka, co si pod tímto pojmem představit a co s tím udělat? Pokud "zásilka" napíšeme do slovníku, objeví se nám různojazyčné varianty, tak kupříkladu se dá přeložit jako delivery, shipment nebo také jako special. Jedná se tedy o nějaký předmět různého rozměru a hmotnosti, se kterým budeme nakládat.

mezinárodní přeprava zásilek

Hadicovina všeho druhu

Posted in Pro firmu.

Hadicovina je materiál nevídaných možností. Samozřejmě je jí nepřeberné množství druhů, aby vyhovovala danému odvětví a potřebám. Některé kousky jsou tak abnormálně pružné, jiné zase vydrží opravdu silný nápor tlaku.