Epoxid jako řešení nedokonalostí v podlaze

Posted in Pro firmu.

Pokud slyšíte od svých podřízených, že podlaha vaší haly připomíná rozbitý Bagdád, je na čase tuto nepříjemnou situaci řešit, než se stane nějaký pracovní úraz. Variant máme hned několik, například vybourat stávající podlahu a znova vylít betonovou směsí, tato metoda ovšem přeruší provoz vaší výrobny. Další hojně využívanou metodou je použití epoxidových stěrek, polyuretanových stěrek a epoxidových nátěrů nátěrů. Nespornou výhodou epoxidu je expresní aplikace a možnost zatížení již po 72 hodinách od aplikace.

Pracovní plošiny a jejich 3 základní druhy

Posted in Pro firmu.

Pracovní plošiny slouží pro snadnou práci ve výškách. Využijí je především dělníci na stavbách, opraváři nebo elektrikáři.   Občas si jich můžete všimnout například u hlavních cest, když opravují pouliční osvětlení nebo jej rovnou natírají. Často se dají využít i při kácení korun stromů. V praxi se můžeme setkat s mnoha druhy pracovních plošin, ovšem všechny jsou stejné v tom, že je to vlastně nějaký koš, který nás zvedne do strany nebo nahoru. Ve většině případů je plošina a koš zhotovený z kovu, ale v případě elektrických prací je všechno ze sklolaminátu.

3 základní druhy:

  1. Nůžkové pracovní plošiny - ty jsou určená jenom pro pohyb kolmo nahoru a dolů.
  2. Kloubové pracovní plošiny - ty jsou určené především  tam, kde je nutnost pohybu ne jenom nahoru a dolů ale i do stran.
  3. Teleskopické pracovní plošiny - jejich výhodou je především jejich velký dosah do stran. Jsou často vybavené otočným košem a celé rameno je možné vytočit o 360°.

 

Existuje pracovní obuv na míru?

Posted in Pro dům.

Má snad nějaký význam nechat si šít pracovní obuv na míru? Samozřejmě záleží v jakem pracovním prostředí se nacházíte. Bavíme-li se o normálních stavařích a dělnících, taková služba pro ně musí být naprosto zbytečná a nejspíš ani oni sami nenajdou jediný důvod proč nad ní jakkoliv přemýšlet.

Zásilka a její přeprava

Posted in Průmysl.

Zásilka, co si pod tímto pojmem představit a co s tím udělat? Pokud "zásilka" napíšeme do slovníku, objeví se nám různojazyčné varianty, tak kupříkladu se dá přeložit jako delivery, shipment nebo také jako special. Jedná se tedy o nějaký předmět různého rozměru a hmotnosti, se kterým budeme nakládat.

mezinárodní přeprava zásilek

Hadicovina všeho druhu

Posted in Pro firmu.

Hadicovina je materiál nevídaných možností. Samozřejmě je jí nepřeberné množství druhů, aby vyhovovala danému odvětví a potřebám. Některé kousky jsou tak abnormálně pružné, jiné zase vydrží opravdu silný nápor tlaku.

Trochu jiní kominíci

Posted in Průmysl.

Víte, na světě se naleznou různí šílenci s občas opravdu bizarními zálibami. Někdo dokáže odvykládat celý jízdní řád svého kraje včetně druhů mašin, které v daný čas pojedou. Jiní sbírají víčka na nemohoucí, ač je to naprosto nesmyslné. Jsou tu pak lidé, zajímající se krajně o jednu architektonickou zálibu, sice komíny. Ti cestují po naší republice a fotí si unikáty svého oboru záliby. Občas mají i nějaké ty srazy.

Prodlužte životnost hydraulického zařízení díky pravidelné údržbě

Posted in Průmysl.

Hydraulika je velký pomocník v řadě průmyslových odvětví a má jistě nezastupitelnou roli. Díky využití vlastností kapalin se snadněji využije síla k přesunu a zvedání těžkých věcí (podrobnosti po nás nechtějte znát, nejsme odborníci přes hydrauliku).

hydraulika

Pravidelná údržba by měla být samozřejmostí u jakéhokoliv zařízení, které vlastníte. Hydraulické přístroje nepatří mezi nejlevnější a proto věnujte se pravidelně věnujte kontrole znečištěná filtrů a celkového stavu přístroje. Můžete tak prodloužit životnost zařízení a několik let.