Trochu jiní kominíci

Posted in Průmysl.

Víte, na světě se naleznou různí šílenci s občas opravdu bizarními zálibami. Někdo dokáže odvykládat celý jízdní řád svého kraje včetně druhů mašin, které v daný čas pojedou. Jiní sbírají víčka na nemohoucí, ač je to naprosto nesmyslné. Jsou tu pak lidé, zajímající se krajně o jednu architektonickou zálibu, sice komíny. Ti cestují po naší republice a fotí si unikáty svého oboru záliby. Občas mají i nějaké ty srazy.

Prodlužte životnost hydraulického zařízení díky pravidelné údržbě

Posted in Průmysl.

Hydraulika je velký pomocník v řadě průmyslových odvětví a má jistě nezastupitelnou roli. Díky využití vlastností kapalin se snadněji využije síla k přesunu a zvedání těžkých věcí (podrobnosti po nás nechtějte znát, nejsme odborníci přes hydrauliku).

hydraulika

Pravidelná údržba by měla být samozřejmostí u jakéhokoliv zařízení, které vlastníte. Hydraulické přístroje nepatří mezi nejlevnější a proto věnujte se pravidelně věnujte kontrole znečištěná filtrů a celkového stavu přístroje. Můžete tak prodloužit životnost zařízení a několik let.

Chladírenská jednička

Posted in Pro firmu.

Venku je jak sauně a vy přemýšlíte, že by vám bylo lépe v ledničce? Ano, chlazeným potravinám je určitě lépe než vám. Potraviny se totiž skladují ve speciálních mrazírnách a chladírnách, které jsou vybaveny chladírenskými dveřmi. Ty zaručují, že místnost si udržuje teplotu, jaká je požadovaná pro daný typ skladování.

Pokud sháníte podobné dveře, obraťte si odborníka na chladírenství, firmu Frigomont. Dodají vám chladírenské dveře, mrazicí a chladicí boxy a jiná chladicí zařízení.

VIDEO: Jak vypadá řezání plasmou v praxi

Posted in Pro firmu.

Řezání plamenem či plasmou je v současné době oborem, který jenom roste. Zlaté české ručičky se nemůžou zastavit a zakázky přibývají. Chcete nahlédnout na dobře zpracované video, které vám ukáže, jak to při řezání plasmou vypadá?

přístroj na řezání plasmou

Jak ukončit nepříjemnou konverzaci

Posted in Pro dům.

Nebaví vás nudné tlachání o tématech, která už jsou stokrát omílaná ze všech stran a stejně s nimi nikdo nic neudělá a jen se lidé zbytečně rozhádají? Tak zkuste nadhodit neobvyklé téma.

Můžete tak utnout konverzaci, která nikam nespěje a hlavní řečník ze sebe dělá moc chytrého. Stačí hláška typu: “Hele a když si tak chytrý, tak určitě víš, co jsou to hydraulické filtry a jak se opravují, že jo?” Vsadíme se s vámi, že správně odpovědět umí jen minimum populace a pokud se dotyčný o nějakou odpověď bude snažit, tak vaří z vody. Setřít ho můžete takto: “Na vaření z vody jsem se neptala, ale ty asi umíš z vody udělat i víno, že? Tak běž radši do kostela, mesiáše nehledáme.”

A je vyřízeno.

P.S. Pro případ, že by konverzace pokračovala, máme ještě jeden těžký kalibr. Zkuste hlášku “Prosím tě, nebuď acidofilní”.

Hydraulika a její prvky

Posted in Průmysl.

Ke strojírenství nezaměnitelně patří i hydraulické prvky, s nimiž se můžete setkat u všelijakých strojů a robotů dělajících tvrdou práci za lidi. Hydraulika není totiž jedna věc, ale souhrn několika pojmů a součástek, které vytvoří funkční hydrauliku.

Ohnivzdorné panely splní podmínky těch nejnáročnějších

Posted in Průmysl.

Nejlepší volbou izolace velkých obchodních center a průmyslových budov jsou izolační panely. Je tomu tak pro jejich výborné vlastnosti přebíjející ostatní možnosti a také díky estetickému vzhledu. Pokud víte, že vaše plánovaná stavba bude mít vysoké požadavky na protipožární odolnost a tepelnou izolaci, musíte se dívat po ohnivzdorných panelech.

ohnivzdorne panely