Jak ukončit nepříjemnou konverzaci

Posted in Pro dům.

Nebaví vás nudné tlachání o tématech, která už jsou stokrát omílaná ze všech stran a stejně s nimi nikdo nic neudělá a jen se lidé zbytečně rozhádají? Tak zkuste nadhodit neobvyklé téma.

Můžete tak utnout konverzaci, která nikam nespěje a hlavní řečník ze sebe dělá moc chytrého. Stačí hláška typu: “Hele a když si tak chytrý, tak určitě víš, co jsou to hydraulické filtry a jak se opravují, že jo?” Vsadíme se s vámi, že správně odpovědět umí jen minimum populace a pokud se dotyčný o nějakou odpověď bude snažit, tak vaří z vody. Setřít ho můžete takto: “Na vaření z vody jsem se neptala, ale ty asi umíš z vody udělat i víno, že? Tak běž radši do kostela, mesiáše nehledáme.”

A je vyřízeno.

P.S. Pro případ, že by konverzace pokračovala, máme ještě jeden těžký kalibr. Zkuste hlášku “Prosím tě, nebuď acidofilní”.

Jak vybírat čistící prostředky

Posted in Pro dům.

Bez čistících prostředků se dnes neobejde žádná domácnost. Čistící prostředky se dají rozdělit na chemické a přírodní. A právě přírodní mycí prostředky šetří životní prostředí a ohlíží se na zdraví členů domácnosti. Přírodní čistící prostředky doporučujeme, pokud v domácnosti bydlí alergik, astmatik a malé dítě.

Vědecké studie ukazují, že jsou pro zdraví škodlivé chemické čistící prostředky, osvěžovače vzduchu a také spreje na nábytek. Pokud si však nedokážete představit úklid bez těchto prostředků, měli byste se zaměřit na složení těchto prostředků a také na dávkování.

Přírodní čistící prostředky zahrnují prací prášky, které jsou citlivé k pokožce. Nemusíte se obávat, že by došlo k podráždění pokožky na rozdíl od chemických pracích prášků. Doporučujeme tedy ekologicky bezpečné čistící prostředky, které jsou vyrobené z obnovitelných zdrojů.

Historie a současnost vazníků

Posted in Pro dům.

Jednotlivé pruty jsou z prken nebo fošen tl. 18 - 40mm. Pásové pruty mají obvykle 2, 3 i více vrstev, mezi nimi jsou pak pruty mezipásové a vzájemné spojení ve styčnících je provedeno pomocí hřebíků. Střešní vazníky jsou do jisté míry z dnešního trhu vytlačovány vazníky styčníkovými. Avšak stále je vhodné použití sbíjených vazníků pro menší rozpětí, a to zhruba do 12m.
V současné době jsou spolu s vázanými krovy nejpoužívanějšími střešními konstrukcemi. Jedná se o fošnové přířezy tl. 40, 50, 60 a 80 / 80 - 240mm, které jsou navzájem spojené zalisováním ocelových styčníkových desek s prolisovanými trny. Tato technologie je velmi variabilní a efektivní. Spoje jsou oproti styčníkům sbíjeným únosnější a méně poddajné. Styčníkové vazníky lze použít téměř na jakýkoli půdorys a pro jakoukoli střechu a na rozpony až do 30m.

Vazníky

Posted in Pro dům.

Vazníky se používají nejen na rodinné domy, půdní vestavby nebo průmyslové haly. Můžete se s nimi setkat i například u mostů a supermarketových objektů. Střešní vazníky se vyrábějí ze dřeva nebo z oceli. Dřevěné se hodí spíše na jednopodlahové objekty, ať už otevřené nebo uzavřené. Občas bývá problém s vlhkostí, ovšem pokud tento problém dobře ošetříte, oceníte hlavně jeho lehkost a jednoduchou zpracovatelnost. Ocelové vazníky se hodí na obrovské budovy atypických tvarů, které unesou i mohutné konstrukce.
Podle tvarů je také můžeme rozdělit do několika kategorií: pultové, sedlové, obloukové, girlandové nebo s rovnoběžnými pásy. Pokud se o vazníky a výběr zajímáte, navštivte strechy92.cz