Zónové ventily

Posted in Pro dům.

Zónové ventily slouží k řízení směru průtoku do jednotlivých zón hydraulických rozvodů. Rozdělují se na dvoucestné a třícestné. Dvoucestné mají za úkol pouze zavírat nebo otevírat jednotlivé hydraulické okruhy, třícestné se někdy také označují jako „hydraulické výhybky“, což znamená, že z jednoho společného vstupu směřují průtok do jednoho z dalších 2 výstupů podle toho, zda jsou sepnuty nebo vypnuty. Zónové ventily se dále dělí podle použití, maximálních a uzavíracích tlaků, teplot a typů kapalin, typů elektrických pohonů a bezpečnostních funkcí. Jsou to vlastně speciální hydraulické ventily.

Luxusní interiéry

Posted in Pro dům.

Rádi si prohlížíte luxusní interiéry v časopisech o bydlení? Líbí se vám nejvíce fotografie prezidentských apartmá v proslulých hotelech? Toužíte mít interiér jako z pohádky i u vás doma? Dnes vám v tom nic bránit nebude. Luxusní nábytek, moderní koupelnu, pohodlnou pohádkovou postel a doplňky jako z časopisu – to vše můžete mít.
Aby byl celkový dojem v interiéru sladěn, doporučujeme bytového designéra, který má vkus a také zkušenosti se zařizováním bytů a rodinných domů. Bytový designér se postará, aby jednotlivé prvky v místnosti dokonale ladily. Jak se říká, nic se nemá přehánět, a tak by některé vámi zvolené kousky mohly působit spíše kýčovitě než luxusně.

Čím se řídit při skladování palet

Posted in Pro dům.

Stejně jako se řídí pravidly skladování dřeva, musí se pravidly řídit i skladování palet. A zásady jsou u těchto dvou typů totožné. Dřevo je materiál, který nejen vysychá, ale rychle natahuje vlhkost ze vzduchu. A proto je důležité uložit palety do suchého, krytého a větraného skladu. Nedoporučují se skladování v tubových foliových halách, vlhkých budovách či na nekrytých venkovních místech.
Vyhněte se pokrývání palet foliemi a máte-li tu možnost, neměli byste palety zámkovat. Jakmile bude na palety položeno zboží a budou tyto palety následně obaleny folií, neměly by stát na slunci či v místnostech s vyšší teplotou. Ideálním místem je stín a chladná místnost.

Zateplení domu vám ušetří spoustu peněz

Posted in Pro dům.

V zateplení domu se v poslední době objevuje spousta novinek. Zaručují kvalitnější zateplení, menší vrstvu, větší vzdušnost, nepropustnost vlhkosti, zdravotní nezávadnost apod. Pokud se v těchto věcech nevyznáte, přenechejte je odborníkům. Proto se nebojte obrátit na specialistu v tepelných izolacích ve Zlíně, který zvládnul zateplit již spoustu domů ke spokojenosti nájemníků i vlastníků.

Také jste podlehli trendu zasklívání balkónů? Použijte lexan

Posted in Pro dům.

Pokud jste se rozhodli zasklít si balkon nebo zimní zahradu a altán tak ten nejlepší materiál je lexan. V mnoha městech se tento materiál naplno využívá a má velký úspěch. Za to mohou jeho dobré vlastnosti jako je odolnost. Lexan Bratislava jako město také používá na veřejných prostranstvích. Aplikuje ho hlavně do zastávek nebo přístřešků. Využít tento materiál samozřejmě můžete i v domácnosti, díky vysoké odolnosti vůči teplotám je vhodný i do altánků v blízkosti krbů. Po většině je dodáván v bílé čiré barvě, ale je možné si objednat i tmavší čiré barvy.