Chystáte se na převod podílu s.r.o.?

Posted in Pro firmu.

převod podílu s.r.o.

Máme pro vás několik tipů, které vám pomůžou nezapomenout na všechno, co se týká této akce. Rady profesionálního poradce o tom, jak správně provést převod podílu s.r.o. najdete v tomto článku.
 

Několik otázek pro převod podílu s.r.o.:
 

Proč chceme provést převod?

Bude důležité zjistit, proč o převodu přemýšlíte. Od toho se budou odvíjet další informace, protože jestli chcete předat firmu z důvodu nástupu do důchodu a potřeby odpočinku, asi nebudete chtít mít stále rozhodující roli v podniku, tedy vaše role nadobro zmizí. Ovšem může nastat situace, že budete chtít mít určitou rozhodovací, či dohlížecí roli nad tímto podílem. Tento případ se často týká mezigeneračního převodu, kdy nejdřív nastane převod částečný a až časem úplný.

Jak chceme provést převod?

 K této otázce se vážou další pod otázky typu: Jaký druh dokumentů chceme během převodu řešit?, Chceme zajistit sebe a svůj podnik právní pomocí? a tak podobně.

Komu chceme převádět?

Rodina, či management? Naše rodina je osobní záležitost a nadšený mladší potomek může dostat firmu na úplně novou úroveň, pokud cítí dostatečnou motivaci.
Management na druhou stranu ví o tom, jak to ve firmě funguje a budete mít větší jistotu s tím, že firma nejspíše nezkrachuje rizikovým chováním.

Jaká bude moje role po převodu?

Opět - do jaké míry se po převodu chceme zapojovat do vedení firmy.

Kdy chceme provést převod?

Na všechno si dejte dost času. Nezapomeňte, že rozhodujete nejen o své budoucnosti, ale i o budoucnosti pracovního prostředí dalších lidí a ne každý jedinec je dokonale a rychle flexibilní.

S kým chceme provést převod?

Pokud vás začíná otázka převodu s.r.o. zahlcovat, je dobrý nápad najmout si na pomoc odborníka v oboru. Poradenské firmy, které se zabývají převody a mezigenerační obměnou vám pomohou vyřešit situaci tak, že nedojde na opomenutí nějaké oblasti a zničení vztahů.

Tyto otázky vám pomůžou vyvarovat se nejčastějších chyb před předáním firmy.