Diamant a jeho využití

Posted in Průmysl.

Myslíte si, že jsou diamanty dobré jenom na zlaté šperky a jinak jsou k ničemu? Špatně! Diamant je nejtvrdší drahý kámen na světě abyla by škoda jeho využití omezit pouze na šperky, když existuje tolik možností, jak jej použít. O jeho způsobech využití pojednává tento článek.

diamanty

 Využití v průmyslu

Není se čemu divit, že trvdost stupně 10 zajistila diamantu místo v průmyslovém využití.  K jeho velkým přednostem patří schopnost leštění, řezání i vrtání. Tyto schopnosti využívají různé průmyslové obory, nejčastěji automobilní, válečný a hornický. Věděli jste, že existuje diamantové pily? Ty se vyrábějí tím, že se na okraje pily přidají částečky diamantů, které i přes svou malou velikost své schopnosti neztrácí.

Kosmetika

A jestli vám nestačí diamanty v uších a na pilách, můžete si je klidně dát na obličej – pokud teda máte v kapse zhruba 7 000 dolarů. diamanty mohou sloužit jako alternativa pro běžné peelingy. Při častém užívání se věří tomu, že diamanty umí zahladit vrásky. Kolik z nás si ale takovou věc může dovolit.

Zdravotnictví

A nemluvíme o žádné hypnóze pomocí diamantu na řetízku. Mikroskopické částice diamantu mají schopnost ukázat účinnost léků proti rakovině. Díky diamantovému odlesku lze totiž vidět, jak léky působí na lidské buňky. V budoucnu se možná také dočkáme toho, že budou diamanty používat slepým lidem jako náhrada očí.

diamant

Zvukové systémy

Potrpíte is pi poslechu hudby na kvalitní zvuk? Tak to hledejte diamantová sluchátka. Díky tvrdosti diamantů jsou schopny nejen velmi rychle vibrovat, ale také zabránit tomu, aby vibrace zničily zvuk. Diamantové audio už je dnes standart u většiny DJ vybavení.