Vybíráme materiální vybavení stomatologické ordinace

Posted in Pro firmu.

Vybavení stomatologické ordinace není jenom křeslo a vrtačky. Tento pojem zahrnuje celou škálu věcí od obyčejného nábytku po složité technické vychytávky. Tento článek pomůže aspoň základně představit ty nejdůležitější části návytku a vybavení, které jsou pro práci stomatologa nejdůležitější. 

 vybavení zubní ordinace

1. Zubařské křeslo

Může vůbec stomatologická ordinace existovat bez pořádného křesla? Jednotlivé typy se od sebe liší vybavením, doplňky a celkovou kvalitou. Jedna z nejznámnějších značek je německá KaVo, která si zakládá na inovacích a neustálé modernizace a zdokonalování. Jejich soupravy jsou promyšlené do posledního detailu a zajišťují pohodlí pro lékaře i pacienta. Skvělým vlastnostem odpovídá také cena, která můžem nohé zaskočit. Věřte ale, že se investice určitě vyplatí.

2. Světla

Zubaři operují na velmi malém, tmavém a citlivém prostoru, kde i malé pochybení může napáchat velké škody. Proto je důležité využívat při práci co nejkvalitnější světla. Ta mus být nastavena tak, aby poskytovala dostatečnou viditelnost pro lékaře a zároveň neoslepovala pacienta. Pro práci jsou nejlepší světla, která imitují sluneční zář. Vycházející světlo je tady velmi přirozené.

3. Přístroje a nástroje

Neodloučitelnou součástí vybavení zubní ordinace jsou přístroje. Patří sem obávané vrtačky, ale také ústní kamery a chirurgické jednotky. A samozřejmě také instrumenty jako turbínky, mikromotory a další. Nástroje bývají často umístěny lékaři po ruce tak, aby mohl svou práci provádět co nejefektivněji.

4. Mikroskopy

Zapomeňte na mikroskopy, které si pamatujete ze školy. Profesionální stomatologické mikroskopy umožňují mnohem větší přiblížení, mnohem pohodlnější používání a také mnohem více detailů i v tom nejmenším vzorku. Ty nejlepší mikorskopy je možné propojit s kamerou a nahrát video záznamy nebo pořizovat kvalitní snímky.

5. Nábytek

Bez nábytku se neobejde nikdo. Ať už se jedná o obyčejné stoly nebo židle, nebo i specializovanější typy. Pro zubařskou ordinaci jsou důležité především skříně, které umožňují organizované a hygienické uložení materiálů, injekcí, kelímků a dalších nezbytností.

Mezi firmy, které se zabývají zubařskými ordinacemi a jejich vybevím patří firma Special Care. Nabízejí široké služby v oblasti návrhů, dodání zboží a také následného servisu. Jsou také oficiálním českým zástupcem některých z těch nejlepších světových značek.